Rejestracja zakończona.

Nocleg

Wrocław obfituje w najprzeróżniejsze możliwości noclegowe na każdą kieszeń. Znaleźć można zarówno tanie hostele, jak i hotele o zróżnicowanym standardzie. Listę dostępnych opcji można sprawdzić w jednym z serwisów rezerwacyjnych np. Rezerwuje.pl.

Warto zwrócić uwagę, że w przypadku hosteli cena zależna jest zwykle od liczby osób, natomiast w hotelach ceny pokoi 1-osobowych zwykle nie różnią się wiele od 2-osobowych. Stąd też decydując się na hotel warto zarezerwować pokój wspólnie z innym uczestnikiem HotZlotu.

Poniżej kilka przykładowych obiektów godnych polecenia:

Hostel Mleczarnia

Hostel Mleczarnia wyróżnia się klimatycznym, staroświeckim wystrojem wnętrz, sympatyczną obsługą, a także miłą, prawdziwie hostelową atmosferą. Atutem obiektu jest również lokalizacja w sąsiedztwie Rynku. Koszt noclegu wynosi od 35 do 45 zł za osobę.

Hostel Mleczarnia

Absynt Hostel

Atuty hostelu Absynt to również lokalizacja w pobliżu Rynku, a także energetyczny wystrój i umiarkowana cena wynosząca od 25 do 70 zł za osobę. W ofercie jest też kilkanaście apartamentów (od 2 do 6 osób) w cenach od 180 do 350 zł.

Absynt Hostel

Ibis Budget Stadion*

Jeden z najtańszych hoteli we Wrocławiu – 2-osobowy pokój można wynająć tu już za 109 zł, a za dodatkowe 22 zł otrzymamy śniadanie. Minusem jest znaczna odległość od centrum (7 km), można jednak dojechać tu bezpośrednio z dworca i w miarę szybko komunikacją miejską (tramwajem linii 31 do pętli Stadion).

Hotel Etap

Campanile Wrocław Stare Miasto**

Stosunkowo niedrogi hotel, o przyzwoitym standardzie, zlokalizowany w niedużej odległości od ścisłego centrum miasta, choć paradoksalnie nie najlepiej skomunikowany. Korzystając z Rezerwuje.pl można znaleźć oferty pokoi 2-osobowych za około 160 zł.

Hotel Campanile Wrocław Stare Miasto

Polonia***

Na pierwszy rzut oka oferta tego hotelu nie powala na kolana - najtańsze pokoje standardem przypominają ośrodki FWP, zaś te o wyższym standardzie kosztują sporo. Warto jednak rozważyć propozycję pokoi 4-osobowych, które zostały skalkulowane na kuszącym poziomie 234 zł (i to ze śniadaniami).

Hotel Polonia

Campanile Wrocław Centrum***

Szczególnie przez nas polecany, zlokalizowany obok dworców PKP i PKS, tuż przy ul. Sieradzkiej skąd będzie odjeżdżał hotzlotowy autokar. Dodatkowym atutem jest położony raptem 100 m obok wrocławski Aquapark. Korzystając z Rezerwuje.pl można znaleźć oferty pokoi 2-osobowych już za 173 zł (bez śniadań) / 187 zł (ze śniadaniami).

Hotel Campanile Wrocław Centrum

Orbis Wrocław****

Niegdyś najlepszy, reprezentacyjny hotel we Wrocławiu. Złote lata tego obiektu dawno już minęły, ale za pośrednictwem Rezerwuje.pl można trafić na oferty już od 185 zł za pokój 2-osobowy, co jest ofertą do rozważenia. Wystrój rodem z Victorii można potraktować w tej sytuacji jako ciekawostkę zoologiczną ;) Świetna lokalizacja i duży basen na miejscu.

Hotel Orbis Wrocław

Scandic Wrocław****

Świetnie zlokalizowany (na trasie pomiędzy dworcami PKP i PKS, a Rynkiem) oferujący 4-gwiadkowy porządny standard i (co nie jest normą w obiektach tej klasy) bezpłatny Internet w całym hotelu. Ceny 2-osobowych pokoi zaczynają się od ok. 220 zł (bez śniadań) za noc.

Hotel Sofitel

Sofitel Wrocław*****

Pięciogwiazdkowy, nowoczesny hotel zlokalizowany tuż przy samym Rynku. Korzystając z systemów rezerwacji można wynająć 2-osobowy pokój od ok. 280 zł (bez śniadań), co jednak jak na standard i rewelacyjną lokalizację jest ofertą, którą mimo wszystko warto wziąć pod uwagę ;)

Hotel Sofitel

Inne obiekty, które warto sprawdzić (bezpośrednio i korzystając z systemów rezerwacji) to m.in. Boogie Hostel, B&B Hotel Wrocław, a z droższych także Mercure Panorama*** i Hotel im. Jana Pawła II****.

 

A jak poruszać się we Wrocławiu? Połączenia komunikacji miejskiej można łatwo wyszukać korzystając z serwisu JakDojade.pl. Koszt 30-minutowego biletu na wszystkie linie wynosi 3 zł (normalny) / 1,50 zł (ulgowy). Bilety można nabyć w automatach zlokalizowanych na przystankach (płatność kartą lub gotówką) oraz w tramwajach i autobustach (płatność tylko kartą). Dostępne są również bilety 24-godzinne w cenach 11 zł (normalny) / 5,5 zł (ulgowy). Szczegóły znaleźć można na stronach wrocławskiego MPK.

 

Uwaga! Ceny i dostępność miejsc w hotelach ulegają częstym zmianom - sugerujemy dokonanie rezerwacji z większym wyprzedzeniem. Aktualizowano 17.05.2014 r.